Opis: | Ten stosunkowo duży cmentarz, złożony z dwóch kwater jest położony na cmentarzu parafialnym. Projektował go Robert Motka. Pierwsza kwatera ma kształt prostokąta. Kiedyś był ogrodzony, obecnie ogrodzenie jest szczątkowe, gdyż pozostały tylko słupki z betonowych bloczków, a pomiędzy nimi rośnie fragmentarycznie żywopłot a od strony wejścia jest łańcuch. Brak jest bramki wejściowej i tylko z ułożenia nagrobków można ustalić, gdzie kiedyś była. Na wprost wejścia znajduje się pomnik centralny, którym jest betonowy krzyż, stojący na dwustopniowej, zbudowanej z betonowych bloczków podstawie. Krzyż ma fazowane krawędzie i ramiona. Po jednej stronie podstawy kula. Na pomniku odczytać można (choć z trudem) inskrypcję (w tłum.):
"My wcześniej osiągnęliśmy pokój, Wam jeszcze przyjdzie poczekać".
Na polu grobowym znajdują się nagrobki ułożone w linii ogrodzenia. Nagrobkami są betonowe stele z motywem krzyża w prześwicie, pod nim są tabliczki inskrypcyjne. Druga kwatera jest kilka metrów dalej i jest podobny do pierwszej kwatery. Podobny rodzaj ogrodzenia, którego praktycznie nie ma. Identyczny jest też pomnik centralny, tylko w lepszym stanie. Na nim też jest tabliczka z napisem w tłum.:
"Wyruszyliśmy na wojnę, a znaleźliśmy pokój".
W tej kwaterze, zobaczyć można mogiłę Alejnikowa, która zbudowana jest z kamiennych bloczków i z krzyżem rosyjskim, który posiada fazowane krawędzie i ramiona. Na polu grobowym też są betonowe stele, ale w prześwicie zobaczyć można krzyże rosyjskie. Pochowano tu 72 żołnierzy armii austro-węgierskiej i 43 Rosjan.
Cmentarz jest w średnim stanie technicznym, nie posiada tablicy informacyjnej. |